Menu
Sepetim

Gizlilik İlkeleri

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI
 
MAĞAZAMIZDA VERİLEN TÜM SERVİSLER VE ,KARS DOGAL ÜRÜNLERİ ADRESİNDE KAYITLI ŞÖHRETLİ ŞTİ. FİRMAMIZA AİTTİR VE FİRMAMIZ TARAFINDAN İŞLETİLİR 

FİRMAMIZ, ÇEŞİTLİ AMAÇLARLA KİŞİSEL VERİLER TOPLAYABİLİR. AŞAĞIDA, TOPLANAN KİŞİSEL VERİLERİN NASIL VE NE ŞEKİLDE TOPLANDIĞI, BU VERİLERİN NASIL VE NE ŞEKİLDE KORUNDUĞU BELİRTİLMİŞTİR. 

ÜYELİK VEYA MAĞAZAMIZ ÜZERİNDEKİ ÇEŞİTLİ FORM VE ANKETLERİN DOLDURULMASI SURETİYLE ÜYELERİN KENDİLERİYLE İLGİLİ BİR TAKIM KİŞİSEL BİLGİLERİ (İSİM-SOY İSİM, FİRMA BİLGİLERİ, TELEFON, ADRES VEYA E-POSTA ADRESLERİ GİBİ) MAĞAZAMIZ TARAFINDAN İŞİN DOĞASI GEREĞİ TOPLANMAKTADIR. 

FİRMAMIZ BAZI DÖNEMLERDE MÜŞTERİLERİNE VE ÜYELERİNE KAMPANYA BİLGİLERİ, YENİ ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİLER, PROMOSYON TEKLİFLERİ GÖNDEREBİLİR. ÜYELERİMİZ BU GİBİ BİLGİLERİ ALIP ALMAMA KONUSUNDA HER TÜRLÜ SEÇİMİ ÜYE OLURKEN YAPABİLİR, SONRASINDA ÜYE GİRİŞİ YAPTIKTAN SONRA HESAP BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDEN BU SEÇİMİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR YA DA KENDİSİNE GELEN BİLGİLENDİRME İLETİSİNDEKİ LİNKLE BİLDİRİM YAPABİLİR. 

MAĞAZAMIZ ÜZERİNDEN VEYA EPOSTA İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ONAY SÜRECİNDE, ÜYELERİMİZ TARAFINDAN MAĞAZAMIZA ELEKTRONİK ORTAMDAN İLETİLEN KİŞİSEL BİLGİLER, ÜYELERİMİZ İLE YAPTIĞIMIZ "KULLANICI SÖZLEŞMESİ" İLE BELİRLENEN AMAÇLAR VE KAPSAM DIŞINDA ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AÇIKLANMAYACAKTIR.

SİSTEMLE İLGİLİ SORUNLARIN TANIMLANMASI VE VERİLEN HİZMET İLE İLGİLİ ÇIKABİLECEK SORUNLARIN VEYA UYUŞMAZLIKLARIN HIZLA ÇÖZÜLMESİ İÇİN, FİRMAMIZ, ÜYELERİNİN IP ADRESİNİ KAYDETMEKTE VE BUNU KULLANMAKTADIR. IP ADRESLERİ, KULLANICILARI GENEL BİR ŞEKİLDE TANIMLAMAK VE KAPSAMLI DEMOGRAFİK BİLGİ TOPLAMAK AMACIYLA DA KULLANILABİLİR.

FİRMAMIZ, ÜYELİK SÖZLEŞMESİ İLE BELİRLENEN AMAÇLAR VE KAPSAM DIŞINDA DA, TALEP EDİLEN BİLGİLERİ KENDİSİ VEYA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUĞU KİŞİLER TARAFINDAN DOĞRUDAN PAZARLAMA YAPMAK AMACIYLA KULLANABİLİR.  KİŞİSEL BİLGİLER, GEREKTİĞİNDE KULLANICIYLA TEMAS KURMAK İÇİN DE KULLANILABİLİR. FİRMAMIZ TARAFINDAN TALEP EDİLEN BİLGİLER VEYA KULLANICI TARAFINDAN SAĞLANAN BİLGİLER VEYA MAĞAZAMIZ ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLERLE İLGİLİ BİLGİLER; FİRMAMIZ VE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUĞU KİŞİLER TARAFINDAN, "ÜYELİK SÖZLEŞMESİ" İLE BELİRLENEN AMAÇLAR VE KAPSAM DIŞINDA DA, ÜYELERİMİZİN KİMLİĞİ İFŞA EDİLMEDEN ÇEŞİTLİ İSTATİSTİKSEL DEĞERLENDİRMELER, VERİ TABANI OLUŞTURMA VE PAZAR ARAŞTIRMALARINDA KULLANILABİLİR.

FİRMAMIZ, GİZLİ BİLGİLERİ KESİNLİKLE ÖZEL VE GİZLİ TUTMAYI, BUNU BİR SIR SAKLAMA YÜKÜMÜ OLARAK ADDETMEYİ VE GİZLİLİĞİN SAĞLANMASI VE SÜRDÜRÜLMESİ, GİZLİ BİLGİNİN TAMAMININ VEYA HERHANGİ BİR KISMININ KAMU ALANINA GİRMESİNİ VEYA YETKİSİZ KULLANIMINI VEYA ÜÇÜNCÜ BİR KİŞİYE İFŞASINI ÖNLEMEK İÇİN GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALMAYI VE GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERMEYİ TAAHHÜT ETMEKTEDİR.
 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
 
FİRMAMIZ, ALIŞVERİŞ SİTELERİMİZDEN ALIŞVERİŞ YAPAN KREDİ KARTI SAHİPLERİNİN GÜVENLİĞİNİ İLK PLANDA TUTMAKTADIR. KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZ HİÇBİR ŞEKİLDE SİSTEMİMİZDE SAKLANMAMAKTADIR.
 
İŞLEMLER SÜRECİNE GİRDİĞİNİZDE GÜVENLİ BİR SİTEDE OLDUĞUNUZU ANLAMAK İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN İKİ ŞEY VARDIR. BUNLARDAN BİRİ TARAYICINIZIN EN ALT SATIRINDA BULUNAN BİR ANAHTAR YA DA KİLİT SİMGESİDİR. BU GÜVENLİ BİR İNTERNET SAYFASINDA OLDUĞUNUZU GÖSTERİR VE HER TÜRLÜ BİLGİLERİNİZ ŞİFRELENEREK KORUNUR. BU BİLGİLER, ANCAK SATIŞ İŞLEMLERİ SÜRECİNE BAĞLI OLARAK VE VERDİĞİNİZ TALİMAT İSTİKAMETİNDE KULLANILIR. ALIŞVERİŞ SIRASINDA KULLANILAN KREDİ KARTI İLE İLGİLİ BİLGİLER ALIŞVERİŞ SİTELERİMİZDEN BAĞIMSIZ OLARAK 128 BİT SSL (SECURE SOCKETS LAYER) PROTOKOLÜ İLE ŞİFRELENİP SORGULANMAK ÜZERE İLGİLİ BANKAYA ULAŞTIRILIR. KARTIN KULLANILABİLİRLİĞİ ONAYLANDIĞI TAKDİRDE ALIŞVERİŞE DEVAM EDİLİR. KARTLA İLGİLİ HİÇBİR BİLGİ TARAFIMIZDAN GÖRÜNTÜLENEMEDİĞİNDEN VE KAYDEDİLMEDİĞİNDEN, ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HERHANGİ BİR KOŞULDA BU BİLGİLERİ ELE GEÇİRMESİ ENGELLENMİŞ OLUR.
ONLİNE OLARAK KREDİ KARTI İLE VERİLEN SİPARİŞLERİN ÖDEME/FATURA/TESLİMAT ADRESİ BİLGİLERİNİN GÜVENİLİRLİĞİ FİRMAMİZ TARAFINDAN KREDİ KARTLARI DOLANDIRICILIĞI'NA KARŞI DENETLENMEKTEDİR. BU YÜZDEN, ALIŞVERİŞ SİTELERİMİZDEN İLK DEFA SİPARİŞ VEREN MÜŞTERİLERİN SİPARİŞLERİNİN TEDARİK VE TESLİMAT AŞAMASINA GELEBİLMESİ İÇİN ÖNCELİKLE FİNANSAL VE ADRES/TELEFON BİLGİLERİNİN DOĞRULUĞUNUN ONAYLANMASI GEREKLİDİR. BU BİLGİLERİN KONTROLÜ İÇİN GEREKİRSE KREDİ KARTI SAHİBİ MÜŞTERİ İLE VEYA İLGİLİ BANKA İLE İRTİBATA GEÇİLMEKTEDİR.
ÜYE OLURKEN VERDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERE SADECE SİZ ULAŞABİLİR VE SİZ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ. ÜYE GİRİŞ BİLGİLERİNİZİ GÜVENLİ KORUDUĞUNUZ TAKDİRDE BAŞKALARININ SİZİNLE İLGİLİ BİLGİLERE ULAŞMASI VE BUNLARI DEĞİŞTİRMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. BU AMAÇLA, ÜYELİK İŞLEMLERİ SIRASINDA 128 BİT SSL GÜVENLİK ALANI İÇİNDE HAREKET EDİLİR. BU SİSTEM KIRILMASI MÜMKÜN OLMAYAN BİR ULUSLARARASI BİR ŞİFRELEME STANDARDIDIR.

BİLGİ HATTI VEYA MÜŞTERİ HİZMETLERİ SERVİSİ BULUNAN VE AÇIK ADRES VE TELEFON BİLGİLERİNİN BELİRTİLDİĞİ İNTERNET ALIŞVERİŞ SİTELERİ GÜNÜMÜZDE DAHA FAZLA TERCİH EDİLMEKTEDİR. BU SAYEDE AKLINIZA TAKILAN BÜTÜN KONULAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALABİLİR, ONLİNE ALIŞVERİŞ HİZMETİ SAĞLAYAN FİRMANIN GÜVENİRLİĞİ KONUSUNDA DAHA SAĞLIKLI BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ. 
 
NOT: İNTERNET ALIŞVERİŞ SİTELERİNDE FİRMANIN AÇIK ADRESİNİN VE TELEFONUN YER ALMASINA DİKKAT EDİLMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ. ALIŞVERİŞ YAPACAKSANIZ ALIŞVERİŞİNİZİ YAPMADAN ÜRÜNÜ ALDIĞINIZ MAĞAZANIN BÜTÜN TELEFON / ADRES BİLGİLERİNİ NOT EDİN. EĞER GÜVENMİYORSANIZ ALIŞVERİŞTEN ÖNCE TELEFON EDEREK TEYİT EDİN. FİRMAMIZA AİT TÜM ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİMİZDE FİRMAMIZA DAİR TÜM BİLGİLER VE FİRMA YERİ BELİRTİLMİŞTİR.
 
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
KREDİ KARTI MAİL-ORDER YÖNTEMİ İLE BİZE GÖNDERECEĞİNİZ KİMLİK VE KREDİ KART BİLGİLERİNİZ FİRMAMIZ TARAFINDAN GİZLİLİK PRENSİBİNE GÖRE SAKLANACAKTIR. BU BİLGİLER OLASI BANKA İLE OLUŞUBİLECEK KREDİ KARTINDAN PARA ÇEKİM İTİRAZLARINA KARŞI 60 GÜN SÜRE İLE BEKLETİLİP DAHA SONRASINDA İMHA EDİLMEKTEDİR. SİPARİŞ ETTİĞİNİZ ÜRÜNLERİN BEDELİ KARŞILIĞINDA BİZE GÖNDERECEĞİNİZ TARAFINIZDAN ONAYLI MAİL-ORDER FORMU BEDELİ DIŞINDA HERHANGİ BİR BEDELİN KARTINIZDAN ÇEKİLMESİ HALİNDE DOĞAL OLARAK BANKAYA İTİRAZ EDEBİLİR VE BU TUTARIN ÖDENMESİNİ ENGELLEYEBİLECEĞİNİZ İÇİN BİR RİSK OLUŞTURMAMAKTADIR. 


ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
MAĞAZAMIZ,  WEB SİTESİ DÂHİLİNDE BAŞKA SİTELERE LİNK VEREBİLİR. FİRMAMIZ, BU LİNKLER VASITASIYLA ERİŞİLEN SİTELERİN GİZLİLİK UYGULAMALARI VE İÇERİKLERİNE YÖNELİK HERHANGİ BİR SORUMLULUK TAŞIMAMAKTADIR. FİRMAMIZA AİT SİTEDE YAYINLANAN REKLAMLAR, REKLAMCILIK YAPAN İŞ ORTAKLARIMIZ ARACILIĞI İLE KULLANICILARIMIZA DAĞITILIR. İŞ BU SÖZLEŞMEDEKİ GİZLİLİK POLİTİKASI PRENSİPLERİ, SADECE MAĞAZAMIZIN KULLANIMINA İLİŞKİNDİR, ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİNİ KAPSAMAZ. 

İSTİSNAİ HALLER
AŞAĞIDA BELİRTİLEN SINIRLI HALLERDE FİRMAMIZ, İŞBU "GİZLİLİK POLİTİKASI" HÜKÜMLERİ DIŞINDA KULLANICILARA AİT BİLGİLERİ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AÇIKLAYABİLİR. BU DURUMLAR SINIRLI SAYIDA OLMAK ÜZERE;
1.KANUN, KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME, YÖNETMELİK V.B. YETKİLİ HUKUKİ OTORİTE TARAFINDAN ÇIKARILAN VE YÜRÜRLÜLÜKTE OLAN HUKUK KURALLARININ GETİRDİĞİ ZORUNLULUKLARA UYMAK;
2.MAĞAZAMIZIN KULLANICILARLA AKDETTİĞİ "ÜYELİK SÖZLEŞMESİ"'NİN VE DİĞER SÖZLEŞMELERİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMEK VE BUNLARI UYGULAMAYA KOYMAK AMACIYLA;
3.YETKİLİ İDARİ VE ADLİ OTORİTE TARAFINDAN USULÜNE GÖRE YÜRÜTÜLEN BİR ARAŞTIRMA VEYA SORUŞTURMANIN YÜRÜTÜMÜ AMACIYLA KULLANICILARLA İLGİLİ BİLGİ TALEP EDİLMESİ;
4.KULLANICILARIN HAKLARI VEYA GÜVENLİKLERİNİ KORUMAK İÇİN BİLGİ VERMENİN GEREKLİ OLDUĞU HALLERDİR. 

E-POSTA GÜVENLİĞİ
MAĞAZAMIZIN MÜŞTERİ HİZMETLERİ’NE, HERHANGİ BİR SİPARİŞİNİZLE İLGİLİ OLARAK GÖNDERECEĞİNİZ E-POSTALARDA, ASLA KREDİ KARTI NUMARANIZI VEYA ŞİFRELERİNİZİ YAZMAYINIZ. E-POSTALARDA YER ALAN BİLGİLER ÜÇÜNCÜ ŞAHISLAR TARAFINDAN GÖRÜLEBİLİR. FİRMAMIZ E-POSTALARINIZDAN AKTARILAN BİLGİLERİN GÜVENLİĞİNİ HİÇBİR KOŞULDA GARANTİ EDEMEZ.

TARAYICI ÇEREZLERİ 
FİRMAMIZ, MAĞAZAMIZI ZİYARET EDEN KULLANICILAR VE KULLANICILARIN WEB SİTESİNİ KULLANIMI HAKKINDAKİ BİLGİLERİ TEKNİK BİR İLETİŞİM DOSYASI (ÇEREZ-COOKİE) KULLANARAK ELDE EDEBİLİR. BAHSİ GEÇEN TEKNİK İLETİŞİM DOSYALARI, ANA BELLEKTE SAKLANMAK ÜZERE BİR İNTERNET SİTESİNİN KULLANICININ TARAYICISINA (BROWSER) GÖNDERDİĞİ KÜÇÜK METİN DOSYALARIDIR. TEKNİK İLETİŞİM DOSYASI SİTE HAKKINDA DURUM VE TERCİHLERİ SAKLAYARAK İNTERNET'İN KULLANIMINI KOLAYLAŞTIRIR.

TEKNİK İLETİŞİM DOSYASI,  SİTEYİ KAÇ KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİNİ, BİR KİŞİNİN SİTEYİ HANGİ AMAÇLA, KAÇ KEZ ZİYARET ETTİĞİNİ VE NE KADAR SİTEDE KALDIKLARI HAKKINDA İSTATİSTİKSEL BİLGİLERİ ELDE ETMEYE VE KULLANICILAR İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ KULLANICI SAYFALARINDAN  DİNAMİK OLARAK REKLAM VE İÇERİK ÜRETİLMESİNE YARDIMCI OLUR. TEKNİK İLETİŞİM DOSYASI, ANA BELLEKTE VEYA E-POSTANIZDAN VERİ VEYA BAŞKACA HERHANGİ BİR KİŞİSEL BİLGİ ALMAK İÇİN TASARLANMAMIŞTIR. TARAYICILARIN PEK ÇOĞU BAŞTA TEKNİK İLETİŞİM DOSYASINI KABUL EDER BİÇİMDE TASARLANMIŞTIR ANCAK KULLANICILAR DİLERSE TEKNİK İLETİŞİM DOSYASININ GELMEMESİ VEYA TEKNİK İLETİŞİM DOSYASININ GÖNDERİLDİĞİNDE UYARI VERİLMESİNİ SAĞLAYACAK BİÇİMDE AYARLARI DEĞİŞTİREBİLİRLER.

FİRMAMIZ, İŞBU "GİZLİLİK POLİTİKASI" HÜKÜMLERİNİ DİLEDİĞİ ZAMAN SİTEDE YAYINLAMAK VEYA KULLANICILARA ELEKTRONİK POSTA GÖNDERMEK VEYA SİTESİNDE YAYINLAMAK SURETİYLE DEĞİŞTİREBİLİR. GİZLİLİK POLİTİKASI HÜKÜMLERİ DEĞİŞTİĞİ TAKDİRDE, YAYINLANDIĞI TARİHTE YÜRÜRLÜK KAZANIR.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORU VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN ……………….. ADRESİNE EMAİL GÖNDEREBİLİRSİNİZ. FİRMAMIZ’A AİT AŞAĞIDAKİ İLETİŞİM BİLGİLERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.